“De wooncrisis is geen natuurverschijnsel. Ze is dus het gevolg van politieke keuzes – en kan dus ook worden opgelost door andere keuzes te maken.” - Merlien Welzijn.
Dinsdag 16 september presenteerde demissionair kabinet Schoof de Rijksbegroting voor 2026. In aanloop naar de verkiezingen hebben bijna alle politieke partijen wonen boven in hun verkiezingsprogramma opgenomen. In hoeverre zien we dat in de Rijksbegroting terug? Welke financiële ruimte krijgt het nieuwe kabinet om Nederland te voorzien in een betaalbaar, duurzaam en veilig thuis voor iedereen?
Welke impact heeft de Rijksbegroting 2026 op de investeringsruimte van woningcorporaties, van nieuwbouw en van verduurzaming? En welke keuzes moeten gemaakt worden om de wooncrisis op te lossen? Daarover gingen podcast hosts Frank Roerdinkholder en Eelkje van de Kuilen in gesprek met Tweede Kamer lid Merlien Welzijn.
Podcast VTW Actueel - Rijksbegroting 2026 met Merlien Welzijn
Roadshow Solidariteit met Aedes en de VTW - Regio Groningen (G13)