Whyz in- en uitstroom bestuurders 2025

Recordaantal nieuwe bestuurders

Whyz maakte een analyse van de in- en uitstroom van bestuurders van woningcorporaties in 2025.

In 2025 traden er 35 nieuwe bestuurders aan. Dat is het hoogste aantal ooit. De oorzaak is niet dat er meer bestuurders met pensioen gaan. Naast een recordaantal nieuwe bestuurders staat er per 1 januari ook een recordaantal vacatures open: er zijn nog 16 in te vullen vacatures. De analyse biedt inzicht in de dynamiek van bestuurderswissels binnen de corporatiesector. Nieuw dit jaar zijn de inzichten in zittingstermijnen. 

Man-vrouw verhouding

Het aantal vrouwelijke bestuurders groeit gestaag: van 21% in 2015 tot 42% ultimo
2025. Voor het tweede jaar op rij stroomden er meer vrouwelijke bestuurders in (18) dan mannelijke (17). Bij de XL-corporaties zijn er voor het eerst meer vrouwelijke (17) dan mannelijke bestuurders (16). De S-corporaties, waar mannen tot voor enkele jaren terug nog fors in de meerderheid waren, maakten een flinke inhaalslag. De verhouding is daar nu exact 50/50.

Bronnen

Voor 2025 zijn gegevens verzameld van 207 corporaties (vanaf 2.500 eenheden), waarbij openbare bronnen zoals Aedesnet, LinkedIn en jaarverslagen zijn gebruikt. De analyseperiode loopt van 1 januari 2025 tot en met 31 december 2025. Mutaties vanaf 1 januari 2026 zijn nog niet opgenomen.

Whyz In- en uitstroom van bestuurders van woningcorporaties in 2025

VTW Blik op de Commissaris

De VTW publiceerde vorig jaar voor het eerst een soortgelijke uitgave onder de noemer Blik op de Commissaris. Bekijk de eerste editie van de VTW Blik op de Commissaris 2025. Begin maart 2026 volgt de uitvraag voor de editie 2026, die wij in de herfst 2026 verwachten te publiceren.

 


Terug