Beoogd woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan

Misschien wel de grootste verrassing van het nieuwe kabinet

Op voordracht van voormalig D66-minister Kajsa Ollongrens presenteerde D66 maandag Elanor Boekholt-O’Sullivan als beoogd minister van Volkshuisvesting.

Zij heeft een indrukwekkende loopbaan bij Defensie en schreef geschiedenis als de eerste vrouw die werd benoemd tot luitenant-generaal binnen de Nederlandse krijgsmacht.

In haar loopbaan vervulde zij diverse leidinggevende en strategische functies, waarin zij brede ervaring opdeed met organisatieontwikkeling, leiderschap en maatschappelijke opgaven. Haar leiderschap werd breed erkend, onder meer met haar benoeming tot Topvrouw van het Jaar in 2023 en de toekenning van de Aletta Jacobsprijs in 2026.

In 2025 verscheen haar boek Gewapend met gevoel, waarin zij reflecteert op leiderschap, verandering en menselijkheid. Vanuit die ervaring zet zij zich binnen D66 in voor het realiseren van een eigen thuis voor iedereen.

Kabinet Jetten

Inmiddels is bekend dat D66 zeven ministers en drie staatssecretarissen levert, VVD zes ministers en drie staatssecretarissen en vanuit het CDA zullen vijf ministers en drie staatssecretarissen plaats nemen in het kabinet Jetten.

D66 - Boekholt O’Sullivan beoogd minister Volkshuisvesting
NOS - Jetten heeft zijn kabinet rond


Terug