Aedes - Huurquotes stijgen niet in 2026

Huren blijven betaalbaar volgens NIBUD-normen

Huurders van woningcorporaties zijn na de huurstijging op 1 juli 2026 een even groot, dan wel een iets kleiner, deel van hun inkomen kwijt aan huur.

De huren van sociale huurwoningen mogen dan gemiddeld met 3,6% omhoog. Cao-lonen en uitkeringen stijgen harder, namelijk met 4,4%. Dat blijkt uit berekeningen over de effecten van de geplande huurverhoging door het NIBUD. Volgens de normen van het NIBUD blijven de huren voor alle inkomensgroepen betaalbaar.

De huurstijging van 3,6% is het gemiddelde van de inflatie van de laatste 3 jaren. Bij sommige huizen kan de huurverhoging iets hoger zijn, bijvoorbeeld als de huur nu relatief laag is. De huur mag maximaal met 4,1% omhoog. Uitzonderingen zijn wel mogelijk bij huishoudens met wat hogere inkomens (boven de toewijzingsgrens voor sociale huur). Aedes vindt de betaalbaarheid van de huren van corporaties belangrijk en laat daarom jaarlijks de effecten van de huurontwikkeling berekenen. 

Lees het volledige artikel op de website van Aedes.nl

 


Terug