Niet één goed antwoord - Afdronk dialoogtafels Governancecode

Er is niet één antwoord goed. Dat was één van de belangrijkste gezamenlijke inzichten en uitspraken tijdens de allereerste Dialoogtafels Governancecode.

Maandag 31 maart is geactualiseerde Governancecode Woningcorporaties 2025 door Liesbeth Spies en Egbert de Vries, voorzitters van Aedes en de VTW, uitgereikt aan de leden. Na de uitreiking kregen bestuurders en toezichthouders bij de Green Village in Nieuwegein zes casussen voorgelegd. Deze hebben zij in kleine groepen besproken.

Liesbeth Spies, Egbert de Vries en Ton Hugens waren als panel aanwezig ter vertegenwoordiging van respectievelijk Aedes, de VTW en de Aw. Zij gaven verhelderende reacties op vragen en discussie uit het publiek. Een belangrijke afdronk was dat er niet een juist antwoord is. 

Het goede gesprek voeren

Om de schijn van belangenverstrengeling te voorkomen, bleken vooral de overwegingen en het transparant vastleggen van de besluitvorming, zoals bijvoorbeeld in een jaarverslag essentieel. Vaak blijken de morele dilemma's waar bestuurders en RvC's voor gesteld worden maatwerk. Het is meestal niet zwart-wit. Verschillende antwoorden en beheersmaatregelen kunnen geschikt en passend blijken.

Liesbeth Spies onderschreef tevens het belang van de Governancecode als onderdeel van het on-boarding proces van alle corporatiemedewerkers, niet alleen bestuurders en toezichthouders. Het is iets waar je, net als de CAO, van begin af aan mee bekend zou moeten zijn. 

We zijn aangenaam verrast dat het animo voor de dialoogtafels zo hoog was. Wegens grote belangstelling overwegen we een herhaling van het evenement later in het jaar. Uiteraard houden we u hiervan op de hoogte.   

De Governancecode is beschikbaar als online versie. Klik op de afbeelding.

Klik HIER voor de interactieve pdf en HIER voor de printversie van de Governancecode. Deze printversie is ook geschikt voor mobiel gebruik.


Terug